Jak poprawnie aplikować na ofertę pracy? Część 2 – treść wiadomości

4 kwietnia 2018 by MasterCV0
application-2076445_1280-1024x602.png

Mamy już uzupełniony temat wiadomości mailowej. Teraz pora na treść wiadomości, w której krótko, zwięźle i na temat zachęcisz rekrutera do otwarcia twojej aplikacji. 

Nieelegancko jest wysyłać pustą wiadomość bez treści. To przejaw braku szacunku do osoby, która odbiera wiadomość. Absolutnie wskazane jest zamieszczenie, chociaż krótkiej treści, w której możemy się przedstawić i zaprezentować w skrócie swoją osobę. Najważniejsze to zawrzeć w treści wiadomości, na jakie stanowisko aplikujesz i dlaczego to właśnie Ciebie warto zatrudnić. 

Jeśli wiesz, do kogo bezpośrednio trafia wiadomość, rozpocznij ją od: „Szanowna Pani Anna Malinowska”, jeśli wiesz, że do kobiety „Szanowna Pani”, jeśli nie wiesz, możesz użyć formy łamanej tzn. „Szanowna Pani/ Szanowny Panie”, ewentualnie „Szanowni Państwo”.

Koniecznie zaznacz, o jakie stanowisko się starasz i co załączasz do wiadomości. Najpopularniejszy zwrot, który nie do końca jest już dobrze odbierany to „W odpowiedzi na ogłoszenie xyz na portalu abc wyrażam chęć podjęcia zatrudnienia na stanowisku bcd.” Wyobraź sobie teraz, że rekruter otrzymuje kilkadziesiąt takich samych wiadomości. 

Na tym etapie warto wykrzesać z siebie coś więcej, co przyciągnie uwagę rekrutera. 

Przykład:

„Nazywam się Anna Kowalska i to ja mogę zostać najlepszym Doradcą Klienta w ABC. Lubię ludzi i rozmowy, jestem empatyczna, a przy tym skuteczna w działaniu. Jeśli otrzymam szansę od ABC, z pewnością wykorzystam ją najlepiej, jak potrafię.”

Brzmi lepiej? Oczywiście. 

Ponadto warto zaznaczyć, że do wiadomości dołączony jest plik konkretnych dokumentów np. CV, list motywacyjny, certyfikaty, referencje itd. Dobrze jest także podać swój numer kontaktowy tuż pod podpisem złożonym koniecznie z pozdrowienia oraz imienia i nazwiska. 

Warto pamiętać, że pozdrowienie także musi być oficjalne. Oznacza to, że „pozdrawiam” jest tu nie na miejscu. Użyć należy zwrotu „Z wyrazami szacunku”, „Z szacunkiem”. 


Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zostały zaznaczone *


Copyright NETCV.PL 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.