Kilka słów wprowadzenia odnośnie do listu motywacyjnego

18 czerwca 2018 by MasterCV0
presentation-1794128_640.png

Jeżeli w treści ogłoszenia o pracę pojawia się wymóg dołączenia do CV także listu motywacyjnego, nie należy tego bagatelizować. Brak, któregoś z wymaganych załączników skutkuje natychmiastowym odrzuceniem aplikacji kandydata. Jeżeli starasz się o określone stanowisko pracy, zwróć uwagę, jakie wymogi określone są wobec pracownika. 

Przygotowując dokument, pamiętaj, aby nie powielać treści zawartej w CV. Staraj się napisać list swoimi słowami i zaprezentować siebie, jako najlepszego kandydata do pracy. Jednak nie kopiuj tych samych słów i opisów, które masz już w CV. 

Nie używaj także utartych sformułowań, które możesz odnaleźć w internecie. Przede wszystkim nie używaj gotowców, które także możesz z łatwością wyszukać w sieci. 

List motywacyjny musi „sprzedać” Cię, jako najlepszy produkt i najlepszego kandydata. Opisz swoje osiągnięcia, mocne strony, to w czym jesteś dobry(a), co udało się zorganizować, z jakimi trudnościami musiałeś(aś) się zmierzyć.

Jeśli masz portfolio, bo takie jest wymagane na niektóre stanowiska, najlepiej zamieść je w formie linku. 

Nawet jeśli nie masz doświadczenie, możesz opisać swoje zainteresowanie i kierunek, w jakim się rozwijasz. Co robisz, aby się doszkolić i udoskonalić swoje umiejętności. 


Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zostały zaznaczone *


Copyright NETCV.PL 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.