Jak poprawnie aplikować na ofertę pracy? Część 3 – poprawność załączników

12 maja 2018 by MasterCV0
business-2742307_1280-1024x1024.png

 

Trzecią, niesamowicie istotną czynnością w procesie aplikowania na ofertę pracy jest poprawność załączników, które znajdują się w treści wiadomości. Dołączając dokumenty, zadbaj o ich poprawność. Sprawdź, czy nie ma w treści literówek i czy dołączyłeś(aś) odpowiedni plik. Jeśli aplikujesz na więcej ofert pracy, pod żadnym pozorem nie pomyl dokumentów. 

Najgorsze co możesz zrobić, to dołączyć coś zupełnie innego, niż zamierzasz. Dlatego sprawdź trzy razy, czy dołączyłeś(aś) poprawny plik. Jeśli dołączysz listę zakupów lub aplikację na inne stanowisko, niestety już na samym początku jesteś na straconej pozycji. Przed samym wysłaniem, upewnij się, że w wiadomości znajdują się wszystkie załączniki opatrzone poprawnymi nazwami. Na wszelki wypadek otwórz je i sprawdź, czy nazwy dokumentów odpowiadają treści. 

Zadbaj także o „ładne”, profesjonalne nazwanie plików. Niech to nie będzie po prostu cv albo ciąg znaków zxcvvbx`zds. Nadaj dokumentowi nazwę, która także będzie twoją wizytówką. Niech to będzie CV Anna Kowalska, Anna Kowalska Referencje itp. Zrób to w taki sposób, aby nazwa kierowała do odpowiedniego dokumentu i wiązała się bezpośrednio z twoim nazwiskiem. 


Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zostały zaznaczone *


Copyright NETCV.PL 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.