CV kluczem do zdobycia pracy

Przedsiębiorstwa poszukujące nowych pracowników otrzymują kilkadziesiąt, a nawet kilkaset zgłoszeń na jedno stanowisko. To, czy rekruterzy zwrócą uwagę właśnie na nas, często zależy wyłącznie od atrakcyjności naszego Curriculum Vitae. Dlaczego jest ono aż tak ważne?

CV stanowi podstawowy dokument osoby poruszającej się na rynku pracy. Choć tworzymy je własnoręczne i nie jest ono poświadczone urzędowo, jest traktowane jako swego rodzaju certyfikat naszych umiejętności i doświadczenia, dlatego wszystkie podane w nim informacje muszą być zgodne ze stanem faktycznym. Piszmy zatem prawdę, ale nie zapominajmy chwalić się osiągnięciami – często to właśnie one wyróżniają nasze zgłoszenie spośród wielu innych.

Curriculum Vitae dostarcza pracodawcy informacji na temat tego, czym się zajmowaliśmy w przeszłości, jakie obejmowaliśmy stanowiska oraz czy nasza kariera zawodowa rozwijała się w sposób ciągły. W razie wątpliwości czy „białych plam” w życiorysie możemy być pewni, że pracodawca zapyta o nie podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Jednak dokument ten jest ważny również z innego względu. Przyszły szef lub rekruter za jego pośrednictwem chce się dowiedzieć również czegoś więcej o cechach charakteru i wartościach wyznawanych przez kandydata do pracy. Gdy ma siędo czynienia z dziesiątkami niemal identycznych zgłoszeń, wyselekcjonowanie osoby, która pasuje do zespołu i filozofii firmy, wcale nie jest łatwe. Dlatego, żeby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie, powinniśmy zadbać również o to, by CV odzwierciedlało też osobowość.

Są różne sposoby na uczynienie naszego Curriculum Vitae bardziej konkurencyjnym na rynku pracy – wiele przydatnych wskazówek znajdziecie na tej stronie. Warto pamiętać o tym, że podczas tworzenia dokumentu należy zwrócić uwagę zarówno na jego estetykę – nieczytelnego i niedostosowanego do okoliczności CV nikt nie przeczyta – jak i jego stronę merytoryczną. Wystrzegajmy się błędów, zwracajmy uwagę na zasady konstrukcji życiorysu, sprawdzajmy, jakie są najnowsze trendy w rekrutacji i bądźmy dobrej myśli. Świetnie napisane CV stanowinaszą przepustką do wymarzonej pracy.


Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zostały zaznaczone *

Copyright NETCV.PL 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.